Twój projekt: szelki sportowe (norweskie) z siateczką

Opis produktu

Wygodne i praktyczne szelki dla psa, podszyte oddychającą siateczką. Pasek na przedpiersiu jest mocowany tak, by nie naciskał na szyję psa, a na jego klatkę piersiową. Podszycie z siateczki znacząco podnosi komfort użytkowania: materiał ten dodaje szelkom miękkości i zapewnia lepszą wentylację. Pod klamrą znajduje się miękka poduszeczka z siateczki, której zadaniem jest oddzielenie klamry od ciała zwierzęcia i zapobieganie otarciom. Rączka umiejscowiona nad grzbietem psa jest bardzo praktyczna: umożliwia przytrzymanie czworonoga. Szelki posiadają zaczep na identyfikator. W tym modelu regulowany jest jedynie pasek biegnący wokół klatki piersiowej.

Co wyróżnia nasze szelki sportowe z siateczką?

- Wykonanie wg Twojego projektu – szelki zaprojektujesz w poniższym kreatorze.

- Podszycie z siateczki – komfort psa, szelki "oddychają" i szybko schną.

- Rączka – umożliwia przytrzymanie psa.

- Zaczep na identyfikator – bezpieczeństwo psa.

- Wyprofilowana klamra – dopasowanie szelek do kształtu klatki piersiowej psa.

- Regulacja paska klatkowego – możliwość wydłużania i skracania paska w zależności od potrzeby.

- Mocna taśma nośna, klamra i okucia – bezpieczeństwo.

- Dbałość o szczegóły i wykończenie – estetyka dla właściciela i wygoda dla psa.

O czym warto pamiętać?

- Standardowy zapas regulacji zależy m.in. od wielkości psa – im większy pies, tym większy zapas regulacji. Uwaga: dla psów młodych możemy wykonać większy niż standardowo zapas regulacji. Wystarczy podać wiek w uwagach do zamówienia. Należy jednak pamiętać, że regulowany jest jedynie pasek biegnący wokół klatki piersiowej.

- W uwagach do zamówienia warto podać następujące informacje: wiek psa, rasa/typ, wzrost/waga, czy pies jest okresowo strzyżony itp. Dzięki temu będziemy mogli uszyć szelki idealne dla Twojego psa, a w razie potrzeby doradzić inne rozwiązanie.

CZAS REALIZACJI: do 10 dni roboczych od zaksięgowania wpłaty
PRODUCENT: OH MY PET
KOLEKCJA: Twój projekt

Jak mierzyć?
Do uszycia szelek sportowych potrzebne nam będą trzy wymiary: obwód klatki piersiowej, długość górnej linii oraz przedpiersia. Pomocny będzie rysunek, który znajdziesz z prawej strony. Pomiar zacznij od znalezienia mostka (wystającej kości na przodzie klatki piersiowej psa) - będzie to ważny punkt odniesienia. Obwód klatki piersiowej otrzymasz, mierząc go kilka centymetrów za psimi łokciami - w przypadku małych psów wystarczą 2 cm, w przypadku średnich - 3 cm, a w przypadku dużych i olbrzymich zwierząt - około 4 cm (zielona linia na rys.). Długość górnej linii poznasz, mierząc fragment linii wokół klatki piersiowej: od wysokości mostka po jednej stronie psa, przez grzbiet, do punktu na wysokości mostka po drugiej stronie psa (żółta linia na rys.). Długość przedpiersia to odległość pomiędzy punktami znajdującymi się na linii wokół klatki piersiowej po obu stronach psa, mierzona przez mostek i na jego wysokości (różowa linia na rys.).

Nie mniej istotny jest dobór odpowiedniej szerokości szelek. Powinna ona być dopasowana do wielkości oraz masywności zwierzęcia, ponieważ za szerokością użytej taśmy nośnej idzie wielkość i wytrzymałość klamer oraz okuć. Dodatkowo, zbyt wąskie lub zbyt szerokie szelki mogą przyczynić się do dyskomfortu psa.

Opinie